Masaż Dla Kobiet W Ciąży

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że masaż kobiet w ciąży (prenatalny) jest bezpieczną, przyjemną terapią, która wyraźnie poprawia stan fizyczny i psychiczny kobiet w ciąży. Pomaga zniwelować i zapobiega najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom, przygotowuje na wysiłek i obciążenie, jakie niesie za sobą poród oraz korzystnie wpływa na szybki powrót do formy po porodzie​.

 

Systematyczny masaż pozwoli uporać się z nadmiernym napięciem i przeciążeniem mięśni, a co za tym idzie zniweluje dolegliwości bólowe. Dlatego warto od 13 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży, które pomogą przyszłym Mamom podtrzymać dobrą formę i zapewnią pełne odprężenie i błogi relaks.​

 

Masaż prenatalny odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej i przez masażystkę uprawnioną do wykonywania masażu kobiet w ciąży. Zabiegi wykonywane są jedynie przy użyciu oleju w 100% pochodzenia naturalnego i zapobiegającego rozstępom. W zabiegu mogą uczestniczyć Panie pomiędzy 3 a 9 miesiącem ciąży (od 13 do 37 tygodnia), ciąża musi przebiegać prawidłowo, nie może być przeciwwskazań medycznych do masażu. Należą do nich m.in. choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży. Przed rozpoczęciem masaży warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazań do zabiegu.

* skutecznie niweluje oraz zapobiega dolegliwościom bólowym pleców, mięśni i stawów,​

* usprawnia krążenie krwi i limfy, zapobiegając i zmniejszając obrzęki stóp i nóg,​

* pomaga kontrolować przyrost wagi ciała,​

* stanowi idealną profilaktykę przeciwrozstępową,​

* przeciwdziała utracie jędrności i sprężystości skóry brzucha i biustu,​

* daje gwarancje szybkiego powrotu do formy po porodzie,​

* zapewnia dobra kondycje fizyczną,​

* zapewnia odpoczynek, relaks i dobre samopoczucie mamy i dziecka,​

* rozwija świadomość czucia własnego ciała, niezbędną do aktywnego uczestnictwa w procesie porodu,​

* łagodzi dolegliwości bólowe podczas porodu, zmniejsza komplikacje porodowe.

Wszystko, co musisz wiedzieć

Jakie korzyści daje masaż dla kobiet w ciąży?