Masaż

Gorącą 

Czekoladą

Ogólne informacje na temat masażu czekoladą

Masaż czekoladowy to połączenie korzyści i przyjemności. Zabieg pozwala nie tylko uzyskać pozytywne efekty, które mają pozytywny wpływ na organizm, ale także przynosi ulgę psychiczną. Dlatego masaż czekoladowy staje się coraz bardziej popularny.​

Co to jest masaż czekoladowy?

Kto może poddać się zabiegowi?

Jakich efektów można się spodziewać?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zastosowana w zabiegach czekolada działa silnie odprężająco i regenerująco. Odpowiada za poprawę krążenia krwi, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie widoczności cellulitu. Wszystko dzięki cennym składnikom zawartym w czekoladzie, do których należą: dobroczynne lipidy, witaminy z grupy B, witaminy A i E (należące do silnych antyoksydantów) oraz magnez. Czekolada jest również źródłem polifenoli, silnych antyoksydantów, które wymiatają wolne rodniki i zapobiegają m.in. przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

 

Masaż czekoladowy oparty jest na technikach klasycznych. Masażystka nakłada na miejsca zabiegowe masę z czarnej i białej czekolady z dodatkiem olejków aromaterapeutycznych (np. pomarańczowy, cytrynowy, czekoladowy), a następnie masuje poszczególne partie ciała. Po masażu ciało owija się folią aluminiową i przykrywa kocem. Po 15-20 minutach folia jest rozwijana, a czekolada jest wypłukiwana z ciała.

Wskazań do masażu czekoladowego jest wiele. Należą do nich między innymi: otyłość i nadmiar tkanki tłuszczowej, obniżony poziom energii, napięcie nerwowe, pogorszenie samopoczucia, stres, bóle mięśni i stawów, cellulit.

 

Z zabiegu mogą skorzystać również osoby, które również poszukują pełnego relaksu i odprężenia.

Masaż czekoladowy ma dobroczynny wpływ na organizm. Już jedna sesja daje następujące efekty:

 

Uspokajające, łagodzące stres, poprawiające samopoczucie, pozwalające wejść w stan głębokiego relaksu, odżywiające skórę, poprawiające koloryt skóry, zmniejszające widoczność cellulitu, poprawiające elastyczność skóry, przywracające równowagę między ciałem a umysłem, łagodzące dolegliwości układu nerwowego, układ krążenia i oddechowy.

Wydawałoby się, że masaż czekoladowy polecany jest każdemu. Warto jednak mieć na uwadze, że istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu. Do najważniejszych z nich należą:

 

ciąża, choroby zakaźne, obecność żylaków, choroby skóry, gorączka,

stany zapalne skóry nadpobudliwość nerwowa, zaburzenia krążenia.