Masaż

 

Przykurcze Mięśni

Zwykle przykurcze pojawiają się podczas wykonywania ciągłej czynności przy nieodpowiedniej postawie. Zła postawa w biurze podczas siedzenia na krześle jest równoznaczna z przykurczami i silnym bólem zarówno pleców, jak i szyi. Inną przyczyną jest nieprawidłowe noszenie ciężarów. Wiele razy chcemy podnieść pudło, ale nie przyjmujemy do tego prawidłowej postawy lub nawet próbujemy udźwignąć większy ciężar, niż nasze ciało jest w stanie udźwignąć. Kolejnym czynnikiem jest odwodnienie. Nasz organizm potrzebuje dużej ilości wody, a także minerałów, takich jak potas i magnez. Jej brak może skutkować pojawieniem się bolesnych przykurczów.

Kiedy pojawiają się przykurcze?

Na czym polega masaż rozluźniający?

Masaż przykurczów mięśni jest techniką terapii manualnej, która polega na stosowaniu głębokich i intensywnych manewrów, ukierunkowanych na obszary bólowe, mających na celu wyeliminowanie przykurczów i punktów spustowych, pomagając przywrócić prawidłową funkcję mięśni. Przykurcz to ciągły i mimowolny skurcz mięśnia i jego włókien. Powodują ból i zaburzenia w jego normalnym funkcjonowaniu. Rodzajów przykurczów jest wiele i nie tylko u sportowców, jak mogłoby się wydawać, występują one często. Głównymi „ofiarami” tych nieprzyjemnych bólów są osoby prowadzące siedzący tryb życia, osoby starsze lub osoby narażone na duży stres.

Zabiegi -> Masaż - Przykurcze Mięśni

Zalety masażu rozluźniającego: Relaksuje i pomaga spokojnie spać. Aktywuje krążenie krwi i pomaga wyeliminować toksyny z organizmu. Łagodzi bóle głowy, a nawet migreny spowodowane przykurczami szyjki macicy. Chociaż czasami popełnia się błąd, wierząc, że masaż rozluźniający wykonuje się tylko na plecach, nie jest to prawdą. Można go również nakładać na szyję, dłonie, ramiona, nogi i stopy.

A czynnik psychologiczny?

 

Czy to też jest przyczyną jego pojawienia się?

Odpowiedź brzmi oczywiście, że tak. Stres, niepokój i napięcie powodują, że nasze ciało pozostaje sztywne, a co za tym idzie, stale przyjmuje złą postawę. Wtedy zaczyna się napięcie i sztywność mięśni szyi.

Nasze ciało od czasu do czasu potrzebuje ruchu, dlatego masaż może być dobrym rozwiązaniem, aby rozluźnić ciało i jednocześnie zrelaksować się.

Choć pozornie masaż rozluźniający może sam w sobie wydawać się bolesny, wcale tak nie jest. Oczywiście jest to masaż nieco mocniejszy niż zwykle, mający na celu rozluźnienie ciała. Ale dyskomfort zauważysz tylko w napiętych obszarach, a korzyść będzie ogromna: te obszary będą wolne od napięcia, a przede wszystkim poczujesz ulgę.

A masaż rozluźniający? Zalety i korzyści