Masaż

 

Ulga W Bólu

Podstawowymi wskazaniami do stosowania masażu terapeutycznego są stłuczenia i skręcenia, rehabilitacja po złamaniach i operacjach, wady wrodzone i zaburzenia rozwojowe narządu ruchu, zapalenia stawów, mięśni, ścięgien, bóle kręgosłupa, porażenia i niedowłady, chroniczna niewydolność krążenia, choroby układu oddechowego, a także nadwaga.

 

To również skuteczny sposób na zmęczeniowe i migrenowe bóle głowy, a nawet chroniczne zaparcia. Masaż leczniczy okazuje się mocnym wsparciem dla terapii rwy kulszowej, restrykcyjnych mięśni oddechowych, w przeciążeniowych bólach barków, kręczu szyi czy zespole cieśni nadgarstka.

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć

Rodzaj i intensywność wykorzystywanych technik jest zależna od tego, jaki efekt terapeutyczny zamierzamy osiągnąć. Celem masażu jest wywołanie ogólnego lub miejscowego odczynu, ale również efekt rozluźnienia i zrelaksowania klienta w trakcie trwania zabiegu. Pozwala to na lepszą reakcję organizmu na zabieg i poprawę szeroko rozumianego samopoczucia pacjenta. Dlatego w terapię masażem leczniczym wplatane są często elementy masażu relaksującego, na przykład z wykorzystaniem aromaterapii. Warto zaznaczyć, że masaż terapeutyczny stosuje się również w przewlekłych i podostrych stanach chorobowych, jeśli lekarz wskaże na takie dopełnienie leczenia.​